گروه دانشجویی باران - توافقنامه‌ی ثبت نام

قابل توجه كاربران محترم سايت،
اين يك توافق نامه عمومي بين تمامي كاربران سايت است، و كليه كاربران سايت بلا استثنا، موظف به رعايت اين توافق نامه مي باشند.
در صورت هر گونه تخلف و سرپيچي از اين قوانين، با كاربر خاطي بر خورد مي شود.
اجراي اين توافق نامه فقط به منظور جلوگیری از انحراف از اهداف اصلی باران و راحتي كاربران مي باشد. لذا از بارانی های عزیز خواهشمندیم قوانین را بدقت مطالعه و جامه عمل بپوشانند.
قانون شماره 1) رعایت کلیه قوانین اساس نامه باران در وب سایت و انجمن باران الزامی می باشد.
قانوان شماره 2) با توجه ايراني بودن باران، رعايت كليه قوانين نظام جمهوري اسلامي ايران ضروري مي باشد.
قانون شماره 3) انتخاب نام كاربري مناسب : تمامي کاربران مي بايست در هنگام ثبت نام در سايت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربري خود استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، اشتراک آن كاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد حتي المقدور نام كاربري را با حروف انگيسي به جاي فارسي ايجاد نماييد.
لزوما از نام خانوادگی خود به عنوان نام کاربری استفاده کنید.
قانون شماره 4) دقت در محتواي ارسالي : كليه كاربران مي بايست در انتخاب عنوان ، تگ ها و محتواي مطالب ارسالي دقت لازم را به عمل آورند از بكار بردن كلمات ناهنجار و نامناسب شديدا خود داري كنند.در صورت تخلف كاربر،بسته به نوع محتوا ، با كاربر خاطي برخورد قاطع مي شود.
ارسال پست و مطلب به صورت فينگليش يا مشابه موجب آزار ساير كاربران مي شود.لذا كاربران می توانند برای تبدیل فینگلیش به فارسی از آدرس زیر استفاده کنند و پست خود را به صورت فارسي ارسال نمايند.
http://www.google.com/transliterate/Persian
قانون شماره 5) انتخاب موضوع مناسب : عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوی های تاپیک باشد. لطفا در هنگام ایجاد تاپیک به این نکته توجه کنید تا تاپیک شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد.
قانون شماره 6) انتخاب انجمن مرتبط : در هنگام ارسال مطلب ، دقت كنيد كه موضوع را در بخش مرتبط به خود ايجاد نماييد. در صورت اشتباه در انتخاب بخش مناسب ، موضوع شما توسط مديران انجمن ، به بخش مربوطه منتقل مي بابد. هدف از اين كار دسترسي سريع كاربران به مطالب مورد نظر و زودتر به نتيجه رسيدن آغازگر مبحث و موارد مشابه مي باشد.
قانون شماره 7) جستجو پيش از ارسال : قبل از ايجاد موضوع حتما از بخش جستجوي سايت استفاده كنيد.هدف از اين قانون جلوگيري از ايجاد تاپيك هاي بي مورد و سردرگمي كاربران تازه وارد و ساير موراد مشابه مي باشد.
قانون شماره 8) رعايت قواينن بخش ها : هر بخش از انجمن ، ممكن است داري قوانين پيشفرضي باشد كه كاربر مي بايست قبل از فعاليت در آن بخش قوانين مربوط به آن بخش را نيز مورد مطالعه قرار دهيد.
قانون شماره 8) يك پارچگي محتوا : در هنگام ايجاد يك موضوع سعي كنيد مطالب و سوالات و خاطرات مطرح شده در قالب يك موضوع واحد پيش بروند.در صورتي كه سوالات شما حول محورهاي متفاوتي مي باشد براي هر سوال يك موضوع جديد ايجاد كنيد.
قانون شماره 9) برخورد مناسب : كليه كاربران موظف به رعايت نكات اخلاقي در رابطه با ساير كاربران مي باشند.انجمن مكاني براي به اشتراك گذاري علوم و فنون، خاطرات و ... مي باشد و مطمئنا همواره افرادي در برخي زمينه ها مبتدي هستند،لذا از فحاشي و بكار بردن كلمات و جملات توهين و يا تحقير آميز و يا دلسرد كننده نسبت به آغازگر موضوع و يا ساير كاربران جدا پرهيز كنيد.
قانون شماره 10) پرهيز از ارسالي هاي غير ضروري : از ارسال مطالب غير ضروري و اسپم خود داري كنيد. براي تشكر و يا تاييد حرف ساير كاربران مي توانيد از دكمه "تشكر" استفاده كنيد.در صورتي كه جواب سوالي را نمي دانيد و يا نظر خاصي و درخور توجهي در مورد يك موضوع نداريد از شركت در آن بحث خودداري نماييد.
از ارسال بيش از يكبار يك مطلب در بخش هاي مختلف خودداري كنيد.
قانون شماره 11) پرهيز از به حاشيه كشاندن بحث ها : از ايجاد بحث هاي حاشيه اي و يا به حاشيه كشاندن بحث ها جدا خودداري كنيد.
قانون شماره 12) پرهيز از بحث هاي سياسي و تبليغاتي : از ارسال مطالب با محتواي سياسي و يا تبليغاتي به جدا خود داري كنيد.با كاربران خاطي شديدا برخورد مي شود.
قانون شماره 13) استفاده از امضا، آواتار و مشخصات مناسب : امضا ، آواتار و ساير مشخصات كاربر مي بايست متناسب با قوانين سايت باشند. به كاربردن متون و تصاوير سايسي ، غير اخلاقي و يا تبليغاتي ممنوع مي باشد.
قانون شماره 14) رفع مسئوليت : مسئوليت كليه محتواي ارسالي ، عكس ها ، فايل هاي ضميمه شده و ... به عهده كاربر ارسال كننده ميباشد و از اين بابت هيچ گونه مسئوليتي متوجه مسئولين سايت نمي باشد.
قانون شماره 15) انتخاب شناسه كاربري واحد : هر كاربر تنها قادر به ايجاد يك حساب كاربري در سايت مي باشد، توجه داشته باشيد كه آدرس آي پي و ساير مشخصات شما ذخيره مي شوند و در صورت ايجاد بيش از يك حساب كاربري ، بسته به شرايط حساب هاي فرد خاطي مسدود خواهند شد. در صورتي استفاده از سيستم به صورت اشتراكي حتما مراتب را با يكي از مديران سايت هماهنگ كنيد.
قانون شماره 16) احترام به عقايد: از ارسال پست هاي توهين آميز به عقايد و بارهاي مذهبي ساير كاربران جدا خود داري كنيد.
قانون شماره 17) پرهيز از گسترش نرم افزارها و روش هاي نامناسب: از ارسال مطالب مرتبط با نرم افزارهايي مانند فيـــلتر شٍـكــن ، كرك ها ، اسكريپت هاي نال شده و ساير موارد ناقض كپي رايت و يا قوانين نظام جهموري اسلامي ايران جدا خود داري كنيد.
قانون شماره 18) همكاري با مسئولان و گزارش تخلفات: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوي كابران مراتب را با يكي از مديران سايت در ميان بگذاريد و از ارسال تاپيك هاي انتقاد شخصي عليه شخص و يا عمومي نسبت به سايت شديدا خود داري كنيد.اين قانون منظور حفظ جو علمي سايت مي باشد و مطمئنا كليه انتقادات شما توسط ما بررسي خواهند شد.
در صورت تخلف و يا اعتراض به مديران،اعضای شورا یا سایر دست اندر کاران بارانی مراتب را از طريق پيام خصوصي به همان شخص اطلاع دهيد و در صورتي كه به نتيجه لازم نرسيديد موضوع را از طريق پيغام خصوصي به يكي از مديران كل سايت اطلاع دهيد و از ایجاد بحث های انتقادی و جنجالی نسبت به عملکرد اعضای شورا و سایر کارگروه های باران جدا خودداری کنید.
قانون شماره 19) بررسي مستمر قوانين سايت: قوانين سايت ممكن است بسته به شرايط تغير يابند. در اين گونه موارد سعي مي شود به كاربران اطلاع رساني شود اما از اين بابت مسئوليتي متوجه مسئولين سايت نمي باشد و بررسي مستمر قوانين سايت جز وظايف كاربران مي باشد.
در پايان متذكر مي شويم اين قوانين صرفا براي راحتي و حفظ آرامش كاربران و پیش برد اهداف باران تهيه شده و از كليه كابران درخواست داريم در صورتي كه نسبت به قوانين سايت اعتراضي و يا پيشنهادي داريد، مراتب را از طريق پيغام خصوصي اطلاع دهيد.     

با ثبت نام شما در این انجمن شما می‌پذیرید که از ارسال هر مطلبی که محتوای دانستنی‌های غلط، مطالب بدون صحت، بد گویی، منفور و یا تجاوز به حقوق و شخصیت دیگران و مطالب غیر اخلاقی و یا هر مطلب دیگری که قوانین را نقض می‌کند خودداری می‌کنید.

عدم اجابت این قوانین ممکن است به تعلیق حساب کاربری شما و یا ممنوعیت دائم از دسترسی شما به این انجمن بیانجامد. شناسه‌ی IP شما با هر ارسال در این انجمن ثبت شده‌ی و در صورت لزوم قابل یافتن توسط تیم مدیریت انجمن می‌باشد. شما می‌پذیرید که ما توانایی و حق پاک کردن، ویرایش و یا بستن هر حساب کاربری و یا مطلب ارسالی در هر زمان که مورد نیاز باشد را داریم. شما همچنین توافق می‌کنید که همه‌ی اطلاعاتی که شما در این انجمن وارد می‌کنید در یک دیتابیس حفظ می‌شود.

با ثبت نام شما در این انجمن و ادامه‌ی این مرحله‌ی شما با قوانین بالا و موارد دیگری که تیم مدیریت تعیین کرده است موافقت می‌کنید. آیا با این موارد موافق هستید؟


بازگشت به بالابازگشت به محتوا